Dezynfekcja i pielęgnacja sprzętów w salonie fryzjerskim - Ayala

Dezynfekcja i pielęgnacja sprzętów w salonie fryzjerskim


Klienci i pracownicy salonów fryzjerski powinni się czuć w nich komfortowo i bezpiecznie. Jest to możliwe jedynie dzięki zastosowaniu prawidłowej dezynfekcji. Dezynfekcja dłoni, powierzchni mebli i narzędzi zawsze była istotna, teraz jednak dodatkowo zyskała na znaczeniu.

Regularnie dezynfekowane powinny być narzędzia używane w salonie, wszystkie powierzchnie oraz ręce personelu. Należy jednocześnie zapewnić dostęp klientom do środków umożliwiających dezynfekcję rąk w różnych punktach salonu. Zarówno przy drzwiach wejściowych, ale także przy recepcji, stanowisku fryzjerskim czy toaletach. Jest to obecnie nie tylko dobrą praktyką, ale wymogiem wynikającym z przepisów dotyczących funkcjonowania zakładów fryzjerskich podczas pandemii.

Prawidłowa przeprowadzona dezynfekcja pomaga zachować bezpieczeństwo i czystość w salonie. Warto ją połączyć z pielęgnacją mebli, która zagwarantuje ich dobry wygląd i długą żywotność. W ramach AYALA 48H oferujemy szeroki wybór środków, dzięki którym możesz prowadzić salon z czystą przyjemnością.

Dezynfekcja w salonie fryzjerskim

Podczas świadczenia usług klienci mają kontakt z różnymi przyborami wykorzystywanymi przez fryzjerów. Nożyczki, brzytwy czy ostrza można dezynfekować z wykorzystaniem słoika do dezynfekcji Disicide, wykonanego z wysokiej jakości szkła i stali. Jest on dostępny w trzech rozmiarach (160 ml, 750 ml, 1100 ml). Należy go wypełnić roztworem dezynfekującym, w którym umieszcza się użyte narzędzia. Na przykład wykonanym z koncentratu Disicide o szerokim spektrum działania na mikroorganizmy.

Doradzamy zwrócić szczególną uwagę na czyszczenie ostrzy maszynek. Warto w tym celu skorzystać ze spray’u Timmercide, który wydmuchuje włosy, kurz i brud z ostrzy, a jednocześnie smaruje, zabezpiecza i zapobiega rdzewieniu. Dodatkowo do konserwacji ostrzy, a także nożyczek fryzjerskich, można wykorzystać olej Timmercide.

Dezynfekcji wymagają także grzebienie, szczotki do włosów, spinki i inne akcesoria wielokrotnego użytku. Ich czyszczenie jest łatwiejsze z wykorzystaniem Disicide spray, przeznaczonym do dezynfekcji akcesoriów i przyrządów. Bardzo przydatne do czyszczenia narzędzi i urządzeń fryzjerskich – suszarki, prostownice, lokówki –  podczas pracy są również miękkie, papierowe ściereczki Disicide.

Koncentrat do dezynfekcji

Czyszczenie i pielęgnacja mebli fryzjerskich

Krzesła, konsolety oraz myjnie, z których korzystają klienci podczas zabiegów również muszą być sterylne. Do czyszczenia różnych typów powierzchni sprawdzi się spray oraz ściereczki UniClean. Możesz je wykorzystać do powierzchni szklanych, lustrzanych, porcelanowych czy drewnianych.

Powierzchnie w salonie należy czyścić regularnie jednak nie tylko z uwagi na zachowanie zasad higieny i bezpieczeństwa, ale także w celu zapewnienia meblom odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego polecamy także płyn do czyszczenia i pielęgnacji skaju, dzięki któremu przedłużysz żywotność mebli tapicerowanych w salonie.

Sterylizacja w salonie fryzjerskim

Nożyczki, brzytwy, nakładki i ostrza maszynek fryzjerskich oraz golarek to narzędzia wymagające sterylizacji. Dobrą praktyką jest wykorzystanie w tym celu sterylizatorów, które umożliwiają wyeliminowanie bakterii.

W ofercie AYALA posiadamy profesjonalne urządzenia do sterylizacji narzędzi: MEDIC, UNO, BE SAFE.

Środki do dezynfekcji jako obowiązkowy element wyposażenia

Prowadząc salon fryzjerski należy zatem zadbać nie tylko o profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów, ale także o wysokiej jakości środki do dezynfekcji. Preparaty te powinny posiadać szerokie spektrum działania na mikroorganizmy, zwalczać wirusy, bakterie i grzyby.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów dezynfekujących DISICIDE bezpiecznych dla użytkownika i przyjaznych dla środowiska.

Jeśli pojawiły się jakieś pytania w kwestii środków dezynfekujących i pielęgnacyjnych zachęcamy do kontaktu telefonicznego ( +48 606 318 296) lub mailowego (ayala@ayala.com.pl). Chętnie doradzimy.